Akcja charytatywna „Razem na Święta”

Odsłony: 673

Podziękowanie za udział w III edycji akcji „Razem na Święta”.

Podsumowanie inicjatywy w komunikacie dostępnym na stronie MEiN 
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.

 

   Uczniowie klasy 5b wraz z rodzicami oraz wychowawcą Katarzyną Szarek, włączając się w akcję charytatywną organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Razem na Święta”, zainicjowali zbiórkę darów dla wychowanków Domu Dziecka w Stalowej Woli.

    Do akcji bardzo szybko dołączyli uczniowie pozostałych klas i grup przedszkolnych wraz z wychowawcami, nauczycielami i innymi pracownikami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Nisku.

Zbiórka darów trwała zaledwie pięć dni, a mimo to jej efekty przerosły oczekiwania organizatorów. Jak się okazało, święta to czas kiedy nasze serca stają się „cieplejsze” i bardziej otwarte na pomaganie innym, słabszym, biedniejszym, takim których los nie obdarzył zbyt hojnie.

    Wszystkie ofiarowane przedmioty i artykuły spożywcze, chemiczne oraz przemysłowe, w poniedziałek 21 grudnia przekazaliśmy Dyrektor Domu Dziecka w Stalowej Woli - Pani Małgorzacie Warchoł.

    Transport tak dużej liczby darów wymagał odpowiedniej organizacji. Z pomocą przyszli tu niżańscy harcerze Franciszek Szarek i Filip Wcisło na czele z Panem podharcmistrzem Wiesławem Gołąbkiem z Komendy Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku.

    Szczególne podziękowania kierujemy do Pań Barbary Gancarz i Zofii Krygier za pomoc w organizacji zbiórki.

Katarzyna Szarek