Sukces historyczny gimnazjalistów

Odsłony: 807

    

Link do rozdania nagród

    Dnia 4 stycznia 2017 r., w siedzibie MSWiA, z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka, miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom II Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”, organizowanego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

    Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie, a co najważniejsze z sukcesem, wzięli udział w konkursie.  Julia Pietrzyk z klasy I a oraz  Łukasz Delekta z klasy II b w kategorii komiks zdobyli odpowiednio 2 i 3 miejsce,  a Katarzyna Stopyra z klasy III a w kategorii poezja - wyróżnienie.    

 

Gratulując uczestnikom, minister podkreślił, ze Polacy jako naród mają prawo być dumni ze swojej historii. Dziękując uczestnikom za ogromny wkład pracy, poniesiony w przygotowanie prac artystycznych, podziękował również wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w pomoc i bezpośrednią realizację tego przedsięwzięcia Zachęcił też do udziału w kolejnych konkursach historycznych                                                      

             Serdecznie gratulujemy.

                                                                                                         Zbigniew Kotuła