Na wycieczce we Wrocławiu

Odsłony: 1131

   Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas wycieczek. Uczniowie naszej szkoły z klas III b gimnazjum, VIII a i VIII b szkoły podstawowej wraz z opiekunami byli na wycieczce krajoznawczej we Wrocławiu. Wrocław to stolica Dolnego Śląska. Miasto prężnie rozwijające si ę gospodarczo, dobre miejsce do zamieszkania i studiowania.

   Przez trzy kolejne dni (7, 8, 9 maja), mieliśmy okazję zobaczyć wrocławskie zoo, szczycące się największą różnorodnością gatunków zwierząt. Podziwialiśmy afrykarium i oceanarium. Niewątpliwą atrakcją był spacer po  Ogrodzie Japońskim oraz pokaz  przy „Fontannie Wrocławskiej”. Drugi dzień to pobyt w Hydropolis, wizyta na stadionie Śląska i Muzeum Narodowe. Na zakończenie wizyty we Wrocławiu zobaczyliśmy największą atrakcję – ogromne panoramiczne płótno autorstwa Kossaka i Styki. Do domu na pewno zabraliśmy moc wrażeń i sporo wiedzy na temat Ziem Odzyskanych.

Małgorzata Marchut