Sukcesy naszych uczniów w konkursie literackim

Odsłony: 844

 23 maja 2019 r. w Jeżowem odbył się finał konkursowych zmagań w VIII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „ Gdy słowa dojrzewają”. W konkursie wzięło 108 młodych twórców z całego województwa. VIII Podkarpackiemu Konkursowi Twórczości Literackiej patronuje starosta niżański, rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich, ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

Z naszej szkoły czterech uczniów znalazło uznanie w oczach jury. Byli to: Aleksandra Domańska – uczennica klasy III a gimnazjum, Laura Warchoł – uczennica klasy III a gimnazjum, Agnieszka Dąbek – uczennica klasy VIII b szkoły podstawowej i Bartek Sikora – uczeń klasy VI b szkoły podstawowej. Trzech uczniów otrzymało  wyróżnienia w kategorii – proza, jeden –  w kategorii wiersz.

Wszystkich nagrodzonym uczniom gratulujemy dobrze wykonanej pracy i zaszczytnego miejsca w gronie elitarnych twórców literackich.

Małgorzata Marchut