KONKURSY PSP5 2017-2018

Odsłony: 723

PRZEDMIOTOWY KONKURS POLONISTYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

 

Aleksandra Domańska uczennica klasy IIa naszego gimnazjum została laureatką konkursu polonistycznego.

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny  organizowany jest pod patronatem kuratora oświaty w Rzeszowie. Eliminacje konkursowe odbywają się na trzech poziomach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Konkurencja jest ogromna. W zmaganiach o tytuł laureata ubiegają się uczniowie z całego województwa podkarpackiego. Oczywiście, największe szanse mają trzecioklasiści. Ola jest uczennicą klasy drugiej, tym większa radość i tym większy sukces.

Olu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Marchut

 

 

PRZEDMIOTOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

Adrian Gumiela, uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum, został finalistą konkursu matematycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Urszula Karkut

 

 

III Międzynarodowy Konkurs Historyczny

„Wojna polsko - bolszewicka 1919-1920, w obronie granic i niepodległości”

   Julia Pietrzyk, Łukasz Delekta, uczniowie Gimnazjum nr 2 oraz Emilia Pietrzyk uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nisku zostali docenieni podczas III Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920, w obronie granic i niepodległości”.

     Julia Pietrzyk, uczennica klasy II a i Łukasz Delekta z klasy III b, zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii komiks. Z kolei Emilia Pietrzyk z klasy VI b w kategorii „znaczek pocztowy” zdobyła wyróżnienie.

     Rozstrzygnięcie  konkursu i wręczenie nagród laureatom miało miejsce 12 stycznia 2018 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, z udziałem Pani Zofii Pileckiej – córki Rotmistrza Witolda Pileckiego.

    W konkursie adresowanym do dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 600 uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy pochodzili z całego kraju, a także z Wileńszczyzny i ziemi lwowskiej. Uczestniczyli w nim też przedstawiciele Polonii z: Grecji, Niemiec,  Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. 

 

 

 

Szkolny konkurs dla kl.IV ,,I ty możesz zostać baśniomistrzem”

   27 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs ,,I ty możesz zostać baśniomistrzem”, w którym osiemnaścioro uczniów z klas IV rozwiązywało test złożony z 63 zadań wyboru i krótkiej odpowiedzi. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością baśniowej literatury, ale najwyższy wynik osiągnęli:

Aleksandra  Dec z kl.IVa

Jakub Domański z kl.IVb

Julia Szast z kl.IVa

                                                   Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

                                                                                 E.Kasperek

 

 

IV Powiatowy Konkurs Języków Obcych

 

20 lutego 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nisku odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych dla gimnazjalistów. Reprezentant naszej szkoły – Łukasz Kotuła z klasy III b gimnazjum zajął II miejsce w kategorii język niemiecki.

 

 

Opiekun: Aneta Zielińska

 

XV Rejonowy  Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych w Tarnobrzegu

 

Wyróżnienie dla  Patrycji Brzyskiej 

 

 

----------

XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS” pod patronatem Wojewody  i Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Wyróżnienie dla Patrycji Brzyskiej

 

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Pomimo ogromnego postępu w wiedzy medycznej AIDS jest wciąż chorobą nieuleczalną. W związku z tym bardzo ważna jest profilaktyka. Od kilkunastu lat Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie organizuje konkurs plastyczny poświęcony tej tematyce. W tym roku również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS” pod patronatem Wojewody
i Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Przez eliminacje przeszło 290 prac z 85 szkół podkarpackich. Komisja przyznała 8 nagród oraz 17 wyróżnień. Pośród wyróżnionych jest praca naszej uczennicy z klasy 3a gimnazjum - Patrycji Brzyskiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz.11:00 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                        Opiekun: Ewa Bajek

Link do strony WSSE w Rzeszowie:

https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci

https://wsse.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2017/09/Wykaz-osob-nagrodzonych-w-XIII-edycji-konkursu.pdf

 

 

------------------------

 

KONKURS 

na baner strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5

im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku

 

I miejsce: Kamil Garbacz kl.7b

wyróżnienie: Jakub Świąder- kl.5b

Regulamin konkursu na baner strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku

Załącznik nr 1 do Regulaminu

 

-----------------------------

 

Konkurs plastyczny- Bezpieczne wakacje 2017

 

 25 października 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku odbyło się rozdanie nagród laureatom powiatowego etapu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem„Bezpieczne wakacje 2017”. Nagrodzeni uczniowie z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, Dariusza Szybiaka będą walczyć o nagrody w etapie wojewódzkim. Na etap powiatowy wpłynęło 105 prac ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły.

W grupie wiekowej 10-12 lat,  I miejsce zdobył Hubert Wnuk kl. 5bIII miejsce Jakub Świąderkl.5b.

W grupie wiekowej 13-15 lat, III miejsce zdobyła Patrycja Brzyska kl.3a gimnazjum.

         Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratulujemy. Laureatom życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

                                                                                                                                           Ewa Bajek               

link do strony z informacjami o konkursie z KPP w Nisku:

http://rni24.eu/znamy-laureatow-konkursu-plastycznego-bezpieczne-wakacje-2017/