KONKURSY PSP5 2017-2018

XV Rejonowy  Konkursk Recytatorski Szkół Gimnazjalnych w Tarnobrzegu

Wyróżnienie dla  Patrycji Brzyskiej

----------

XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS” pod patronatem Wojewody  i Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Wyróżnienie dla Patrycji Brzyskiej

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Pomimo ogromnego postępu w wiedzy medycznej AIDS jest wciąż chorobą nieuleczalną. W związku z tym bardzo ważna jest profilaktyka. Od kilkunastu lat Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie organizuje konkurs plastyczny poświęcony tej tematyce. W tym roku również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS” pod patronatem Wojewody
i Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Przez eliminacje przeszło 290 prac z 85 szkół podkarpackich. Komisja przyznała 8 nagród oraz 17 wyróżnień. Pośród wyróżnionych jest praca naszej uczennicy z klasy 3a gimnazjum - Patrycji Brzyskiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz.11:00 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Ewa Bajek

Link do strony WSSE w Rzeszowie:

------------------------

na baner strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5

im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku

I miejsce: Kamil Garbacz kl.7b

wyróżnienie: Jakub Świąder- kl.5b

Regulamin konkursu na baner strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Podoficerskiej Szkoły Piechoty dla Małoletnich w Nisku

Załącznik nr 1 do Regulaminu

-----------------------------

Konkurs plastyczny- Bezpieczne wakacje 2017

25 października 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku odbyło się rozdanie nagród laureatom powiatowego etapu konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem„Bezpieczne wakacje 2017”. Nagrodzeni uczniowie z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, Dariusza Szybiaka będą walczyć o nagrody w etapie wojewódzkim. Na etap powiatowy wpłynęło 105 prac ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły.

W grupie wiekowej 10-12 lat,  I miejsce zdobył Hubert Wnuk kl. 5bIII miejsce Jakub Świąderkl.5b.

W grupie wiekowej 13-15 lat, III miejsce zdobyła Patrycja Brzyska kl.3a gimnazjum.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratulujemy. Laureatom życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Ewa Bajek

link do strony z informacjami o konkursie z KPP w Nisku: