Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

Odsłony: 563

    Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II jest OLIMPUS. Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady było zgłoszenie minimum 5 uczestników. Wśród uczniów naszej szkoły znalazła się taka grupa.

  Organizator przygotował trzy rodzaje testów: poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz poziom 3 - klasy I-III liceum ogólnokształcącego. Na każdym poziomie test zawierał cztery możliwe odpowiedzi, z czego co najmniej jedna odpowiedz była prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań stanowił dla wszystkich uczniów zachętę do udziału.

Rolę Szkolnego Organizatora Olimpiady pełnił ks. Waldemar Bieńko – nauczyciel religii. Olimpiada odbyła się 30 marca (wtorek) w budynku naszej szkoły z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. Rozpoczęła się o godzinie 10.00 od wspólnej modlitwy i polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych, na co przeznaczone zostało 45 minut + 10 minut na sprawy organizacyjne. Jedna osoba, z powodu lekkiego przeziębienia uczestniczyła w olimpiadzie w formie zdalnej, rozwiązując test on-line.

Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Organizator olimpiady zobowiązał się przesłać wyniki na adres szkoły do 19 maja.

Trzymamy mocno kciuki za wysokie wyniki naszych uczniów.

Ks. Waldemar Bieńko