KONKURSY-GIM 2

Odsłony: 3533

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

16 marca 2016 r.odbył się w nasze szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur i wzięło w nim udział 61 osób (52 uczniów ze szkoły podstawowej i 9 uczniów z gimnazjum).


Wyróżnienie:

Gumiela Adrian – 1 a gimnazjum

 

 

 Konkursu Pomysłów Technicznych

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku było organizatorem Konkursu Pomysłów Technicznych. Z naszego gimnazjum nauczycielka fizyki zgłosiła 10 prac do kategorii „Pomoc dydaktyczna”. Wszystkie konstrukcje przygotowane przez uczniów zostały zauważone i docenione przez Komitet Konkursu, który przyznał następujące miejsca:

Laureatkami I miejsca zostały – Oliwia Bańka z klasy III a (model silnika elektrycznego)
                                                   Monika Sujkowska z klasy III a (turbina wodna)

Laureaci II miejscaJakub Myszka z klasy III b (model silnika)
                                   Karolina Nowak z klasy III a (turbina powietrzna)
                                   Wiktoria Śnios z klasy III a (turbina powietrzna)
                                   Eliza Wójcik z klasy III a (turbina wiatrowa)

Laureaci III miejscaMaria Zalewska z klasy III a (model silnika)
                                    Dawid Woźny z klasy II b (turbina wiatrowa)

Wyróżnienie otrzymali – Kinga Borowiec z klasy III b – (elektromagnes)
                                       Paweł Rozwalka z klasy III b (przewodnik grafitowy)

Wszystkim młodym technikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do kreatywności i budowania prostych modeli różnych urządzeń.

Anna Dybka

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie się wymaga” - etap miejsko-gminny   

Adrian Gumiela kl. 1a gim– nagroda 

 

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Poprawiam rzeczywistość”

- Natalia Szwedo kl. 2a gim - III miejsce

- Jakub Pikuła kl. 3a gim – wyróżnienie

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    

W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: uczestnicy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści w składzie: Daniel Suwała, Paweł Latawiec, Tomasz Drygaś, Dawid Śnios

Szkolny Konkurs „Zjawiska fizyczne w obiektywie”

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 odbył się szkolny konkurs „Zjawiska fizyczne w obiektywie”, organizowany dla uczniów klas pierwszych przez nauczycielkę fizyki panią Annę Dybkę. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Konkurs zgromadził ponad 90 zdjęć. Uczestnicy, zgodnie z warunkami konkursu, złożyli prace przedstawiające zaobserwowane zjawisko lub samodzielnie wykonany eksperyment, obrazujący dane zjawisko. Autor każdego zdjęcia opisał, jakie zjawisko fizyczne sfotografował. 

Zdjęcia z obserwacji to najczęściej tęcza, zachody słońca, rozproszenie światła, cień, fale na wodzie, napięcie powierzchniowe. Są też ciekawe zdjęcia baniek mydlanych czy kropli rosy zawieszonych na pajęczynie.  

Prace eksperymentalne to na przykład przedstawienie zjawiska dyfuzji, załamanie światła, odbicie. Zjawiska związane ze zmianą stanu skupienia i z cechami ciał stałych. Proste doświadczenia,  które pokazują, że fizyka jest wokół nas, a eksperyment może sprawiać radość.  

Wyróżnione prace zaprezentowano na wystawie w korytarzu szkolnym i opublikowano na stronie internetowej (więcej>>).  

 

IV edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów "Poczuj chemię do chemii"

 
          13 maja 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nisku odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów "Poczuj chemię do chemii", pod patronatem Starosty Niżańskiego Pana Roberta Bednarza. Nasze gimnazjum reprezentował zespół  3 uczniów: Kinga Borowiec- uczennica klasy 3B oraz Weronika Maciąg i Wiktor Karaś- uczniowie klasy 3A.  Przygotowali film na temat: "Rola barw w obserwacjach reakcji chemicznych".(więcej>>)
 
Kinga Borowiec zajęła II miejsce. Gratulujemy !
 
     Ponadto uczestnicy konkursu oraz uczniowie klasy 1A naszego gimnazjum uczestniczyli w pokazach doświadczeń chemicznych przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej.

Szkolny Konkurs Informatyczny „Nauka z komputerem” 2016

 w kategorii prezentacja multimedialna i programowanie

I miejsce: Adrian Gumiela- kl.1A

Adrian wziął udział również w konkursie wojewódzkim "Nauka z komputerem"

Opiekun: B. Śnieżek

  • Przedmiotowy Konkurs Historyczny

    dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

    Kinga Borowiec- etap wojewódzki- FINALISTA

 

Przedmiotowy Konkurs z Języka Francuskiego

dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Nikoletta Bis- etap wojewódzki- FINALISTA

Wyniki konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 na stronie Kuratorium

 

II Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy

"Nauki ścisłe-kluczem do wiedzy o świecie"

20 stycznia 2016r.- Rudnik

Kinga Borowiec uczennica klasy IIIb  zajęła II miejsce.

W części przyrodniczej tego konkursu zdobyła I miejsce.

 

 

XIII Rejonowy Konkurs Recytatorski

 12 grudnia 2015r. - Tarnobrzeg

 

 Katarzyna Stopyra - III miejsce

 

 

 

Szkolny Konkurs Astronomiczny „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”

  

   W Gimnazjum nr 2 w Nisku, 10 grudnia odbył się Szkolny Konkurs „Konstelacje Gwiazd nad Stajenką Betlejemską”, który ogłosiła i zorganizowała pani Anna Dybka, nauczyciel fizyki. Na konkurs zgłoszono 19 prac w dwóch kategoriach: plakat i model. Komisja w ocenie prac brała pod uwagę merytoryczność, wkład pracy, technikę wykonania, pomysłowość, sposób zinterpretowania tematu, czytelność. Po zapoznaniu się z pracami i dokonaniu analizy jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia. 

  

W kategorii plakat: 

  

                        I miejsce – Maciej  Czech z klasy I b 

                        II miejsce – Aleksandra Czopik z klasy I b 

                        III miejsce – Julia Stefańska z klasy I b         

                        Wyróżnienie: Natalia Kata z klasy I b 

  

W kategorii model: 

                        I miejsce – Wiktoria Świeca i Gabriela Bieniek z klasy II b 

                                       -  Katarzyna Stopyra i Kamila Szabat z klasy II a 

                        II miejsce – Agnieszka Miazga z klasy I a i Sandra Szeliga z klasy I b 

                        III miejsce – Partycja Brzyska z klasy I a 

                        Wyróżnienie:  Dominika Jagiełło z klasy I b             

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy pomysłów. Zachęcamy do dalszej twórczej pracy oraz rozwijania pasji astronomicznych. 

Opiekun: Anna Dybka

  

 

 Konkurs na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” 

  

17 grudnia 2015 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” nastąpiło rozstrzygnięcie Miejsko-Gminnego konkursu na „Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową” i wręczenie nagród laureatom konkursu.  

Konkurs ten ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, który po raz pierwszy został ogłoszony w grudniu 2006 roku. Od tego  czasu co roku do NCK wpływa kilkadziesiąt szopek wykonanych przez dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych. 

Nasi uczniowie zdobyli w tym roku nagrody za piękne szopki,  które doceniło jury. 

W kategorii wiekowej klas gimnazjalnych Piotr Cichoń z kl. Ia  gim  otrzymał wyróżnienie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek w NCK Sokół w Nisku, która będzie czynna do końca stycznia 2016 roku.  

                                                                                                                     Opiekun: Ewa Bajek 

IV Powiatowy Konkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy 

    Już po raz trzeci uczniowie z naszego gimnazjum brali udział w Powiatowym Konkursie na Najładniejszy Wieniec Adwentowy organizowany corocznie w okresie adwentu przez nauczycieli języka niemieckiego z ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Świeca z klasy II b, Gabriela Bieniek– klasa II b i Kinga Dziurda z klasy II a. 

Do konkursowych zmagań zgłosiły się drużyny uczniów z gimnazjów w Stalowej Woli, Nisku i Gorzycach oraz  technikum i liceum w Stalowej Woli. Nasza szkoła zajęła II miejsce. 

Rywalizację trzyosobowych zespołów uczniowskich poprzedziła krótka prelekcja na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych. Prowadzący przedstawili historię wieńca adwentowego, jego symbolikę oraz przypomnieli zasady i regulamin konkursu. Uczestnicy obejrzeli także piękną prezentację na temat symboliki wieńca adwentowego.              

Patronat nad konkursem na najładniejszy wieniec adwentowy objął dyrektor szkoły mgr Włodzimierz Smutek, a nagrody w tej edycji konkursu sponsorował właściciel restauracji Dwór Olimp. Konkursowe zmagania upływały w miłej przedświątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek. 

Laureaci zostali nagrodzeni słodyczami, otrzymali duże choinki z ozdobami świątecznymi oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także słodkie upominki.

  Opiekun: Aneta Zielińska

 

Konkurs fotograficzny organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli

 

27 listopada 2015r. uczennica klasy IIa naszego gimnazjum - Natalia Szwedo otrzymała nagrodę za  zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Fotografia jest jej pasją od kilku lat. Dwa lata temu zdobyła również nagrodę w Miejsko-Gminnym Konkursie Plastyczno- Fotograficznym "Miejsce, w którym mieszkam". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Oto zdjęcia przesłane na konkurs. Wygrała fotografia pt. Zielone spojrzenie".

       Opiekun: Ewa Bajek