W poniedziałek 16 stycznia nasi uczniowie rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Chcemy, żeby ten czas wykorzystali na zasłużony, po intensywnej pracy w I semestrze odpoczynek. Najważniejsze w tym czasie wydaje się być to, by zadbali o swoje bezpieczeństwo i dobry humor. Dlatego tuż przed feriami zimowymi uczniowie Klubu Mediatora Rówieśniczego zorganizowali w szkole kampanię informacyjną 'Bezpieczne ferie", w ramach której odbyły się spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Mł. asp. pani Iwona Jarosz oraz p.o. sierż. pan Eryk Klimek przypomnieli uczniom zasady jakimi powinni się kierować by bezpiecznie spędzić czas zabaw na podwórku i we własnych domach. Na wszystkich drzwiach naszych klasopracowni uczniowie KMR zawiesili kartki z "Zasadami bezpiecznych ferii" oraz życzenia udanego wypoczynku. Ponadto przygotowali tablicę z ciekawymi pomysłami na spędzenie czasu wolnego w domu by nie był on nudny. Wszyscy mogli zainspirować się i "zareagować likiem 👍" na te pomysły. Naszych najmłodszych wychowanków czyli przedszkolaków odwiedziły starsze koleżanki z KMR, które porozmawiały z dziećmi o tym co dla bezpieczeństwa jest ważne oraz przeczytały im wierszyki inspirujące do prawidłowych zachowań. To był naprawdę miły i pouczający dzień.