Uczniowie z kl. 5b (Dominika, Maja, Julka, Alicja i Ksawery) w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 poprowadzili zajęcia edukacyjne we wszystkich klasach I-III:

- 23 lutego w kl. 1c, 3b i 3a

- 24 lutego w kl. 1a i 1b

- 27 lutego w kl. 2a, 2b i 3c

Przedstawili oni scenkę – rozmowę małej dziewczynki z nieznajomym w Internecie, podającym się za jej rówieśnika (w rzeczywistości był on dorosłym mężczyzną, który uzyskał od niej wszystkie dane osobowe).
Piątoklasiści uczyli  dzieci, jak należy się zachowywać w Internecie. Poruszyli kwestię hejtu, ochrony danych osobowych, wirusów komputerowych i kont społecznościowych. Pokazali swoim młodszym koleżankom i kolegom ruchy i kroki do dwóch tańców, które miały być alternatywą siedzenia przy komputerze. Doskonale się wszyscy wspólnie bawili.

Wspólne tańce: Film - 1a     Film3- 3b    Film-1c      Film2- 1c

Opiekun: Beata Śnieżek