Wywiadówki
- Szczegóły
- Odsłony: 189
WYWIADÓWKI
10.12.2024 r. (wtorek)
Godz. 16.30
Spotkanie dla wszystkich rodziców z Policją w wykuszu na II piętrze.
Po pogadance wywiadówki w klasach:
Kl. 1a p. Ewa Pasiak - sala nr 103
Kl. 1b p. Ewa Ciepielowska - sala nr 109
Kl. 2a p. Elżbieta Waniewska - sala nr 101
Kl. 2b p. Anna Kwolek - sala nr 102
Kl. 3a p. Zofia Krygier - sala nr 105
Kl. 3b p. Ewa de Ville Piotrowska - sala nr 100
Kl. 3c p. Monika Piędel - sala nr 106
Kl. 4a p. Barbara Filiks - sala nr 202
Kl. 4b p. Magdalena Cagara - sala nr 107
Kl. 5a p. Katarzyna Szarek - sala nr 212
Kl. 5b p. Maria Słomiana - sala nr 111
Kl. 5c p. Piotr Warchoł - sala nr 200
Kl. 6a p. Ewa Kruczkowska - sala nr 207
Kl. 6b p. Barbara Mierzwa - sala nr 206
Kl. 7a p. Małgorzata Marchut - sala nr 210
Kl. 7b p. Ewa Bajek - sala nr 203
Kl. 8a p. Ewa Kasperek - sala nr 205
Kl. 8b p. Katarzyna Madej - sala nr 208
11.12.2024 r. (środa) godz. 16.30
Kl. 1c p. Ewelina Żurawicz - sala nr 113
Obywatel na 5
- Szczegóły
- Odsłony: 205
22 i 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Dwudniowy wyjazd był zwieńczeniem projektu „Obywatel na 5” realizowanego z funduszy pozyskanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Nisko na rok 2023. Założeniem projektu było przygotowanie uczniów do obywatelskiej i patriotycznej aktywności w społeczeństwie i wyposażenie ich w podstawowe umiejętności obywatelskie oraz postawy i wzorce zachowań. Celem projektu było kształtowanie świadomych uczniów, którzy w przyszłości staną się świadomymi obywatelami, znającymi prawa i obowiązki wobec społeczności lokalnej.
Ze względu na to, że koszt wyjazdu przekroczył założony w roku poprzednim budżet, dyrektor PSP nr 5 w Nisku zwrócił się z prośbą o dofinansowanie do Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Odpowiedź Pana Burmistrza dr Konrada Krzyżaka, a także jego zastępców Pani Katarzyny Ożóg-Bąk i Pana Adama Sikory, szczególnie zaangażowanych w to przedsięwzięcie ze względu na jego wyjątkowy i szczytny cel, były niemal natychmiastowe. Dzięki ich dodatkowemu wsparciu finansowemu uczniowie mogli zupełnie bezpłatnie skorzystać z tej jakże interesującej i żywej lekcji obywatelskiej.
Serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że niżańskie władze stawiają na rozwój młodych mieszkańców – obywateli naszej małej ojczyzny, którą jest nasze miasto i gmina.
Spotkanie autorskie z Kamilem Sobikiem
- Szczegóły
- Odsłony: 304
We wtorek 26 listopada dzięki zaproszeniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku uczniowie z klas ósmych mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z początkującym pisarzem Kamilem Sobikiem.
Na spotkaniu uczniowie poznali historię pisarza, marketingowca oraz entuzjasty gier komputerowych. Autor w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, procesie tworzenia książek i o tym, jak długa i trudna jest droga od napisania powieści do jej wydania. Dowiedzieli się również skąd pisarz czerpie inspiracje oraz jak rodzą się w jego wyobraźni zagadkowe wątki kryminalne o których pisze w swoich powieściach.
Pisarz nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą i chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książek z autografem oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Impreza sportowo - rekreacyjna
- Szczegóły
- Odsłony: 375
26 listopada 2024 roku w hali sportowej ZSP Przyszów odbyła się „IMPREZA SPORTOWO - REKREACYJNA” promująca Program Mały Mistrz, który jest realizowany w naszej szkole od września 2024 r. w klasach trzecich. Reprezentacja naszej szkoły składająca się z 8 dziewczynek i 8 chłopców spisała się świetnie zdobywając I MIEJSCE pokonując swoich rówieśników ze SP z Przyszowa, SP z Pysznicy i SP nr 3 Nisko. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Ze sportowym pozdrowieniem
Wizyta 8a w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku
- Szczegóły
- Odsłony: 775
15 listopada uczniowie klasy 8a odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nisku. Funkcjonariusze, podkom. Katarzyna Pracało oraz sierż. szt. Grzegorz Szczębara, opowiedzieli młodzieży o służbie, jej ważnej roli oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Policjanci przekazali również jakie zadania wykonują pracownicy poszczególnych wydziałów. Była to również doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie, cyberbezpieczeństwie czy odpowiedzialności prawnej młodych ludzi. Dużą atrakcją było spotkanie z Lakmusem- czworonożnym funkcjonariuszem niżańskiej jednostki oraz możliwość obejrzenia i przymierzenia sprzętu używanego w trakcie zabezpieczeń imprez masowych, który jak się okazało nie jest ani lekki, ani wygodny.
Było to interesujące spotkanie, pokazujące ósmoklasistom pracę funkcjonariuszy policji.
Ewa Kasperek
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
- Szczegóły
- Odsłony: 853
11 listopada w Nisku odbyły się uroczystości związane ze 106. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas których naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a i 3a.
Nasi laureaci konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki”
- Szczegóły
- Odsłony: 1505
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku i działające przy bibliotece Stowarzyszenie „Nowe możliwości”. Konkurs dedykowany był uczniom szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nisko. Na konkurs wpłynęło 117 prac. Jego celem było propagowanie czytelnictwa i popularyzacja literatury jak również rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej młodych osób.
25 października 2024 roku odbyło się rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym uczniom w konkursie. Trzyosobowe jury w składzie: Anna Seroka-Szoja (instruktor ds. plastyki), Michał Potaczała (artysta malarz) i Jan Surma (rysownik, karykaturzysta), wyłoniło nagrodzonych i wyróżnionych. Komisja konkursowa doceniła szczególnie te prace, które były pomysłowe, wykonane estetycznie i samodzielnie.
Nagrody otrzymali: Dawid Hetnar kl. 4a, Milena Łukasiewicz kl. 5b, Magdalena Aluk kl. 5c, Tomasz Matejkowski kl. 6b, Magdalena Szeliga kl. 6b.
Wyróżnieni to: Wojciech Bednarz kl. 4a i Benita Sikora kl. 6a.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!
Ewa Bajek
Laureaci konkursu plastycznego "Bezpieczne Wakacje 2024"
- Szczegóły
- Odsłony: 1800
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2024” na szczeblu powiatowym. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 października 2024r., w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Nisku.
W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat:
I miejsce zdobył Dominik Turek z kl. 3a – opiekun p. Zofia Krygier.
W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat:
II miejsce otrzymała Alicja Kopacz z kl. 5b – opiekun p. Ewa Bajek.
W tej samej kategorii wiekowej III miejsce zdobyła Alicja Delekta również z kl. 5b – opiekun p. Ewa Bajek.
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, mł. insp. Jarosław Zych podkreślił ważną rolę rodziców i opiekunów, którzy wspierają udział dzieci w tego typu konkursach. Uwrażliwiają młodych ludzi na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych.
Prace, które zwyciężyły, zostaną przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i wezmą udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku
- Szczegóły
- Odsłony: 1984
23 października uczniowie klasy 8b w ramach przygotowania do wyboru przyszłej szkoły i zawodu, odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nisku.
W czasie wizyty uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów z różnych wydziałów, rodzajami umundurowania, elementami wyposażenia oraz zwiedzić budynek. Funkcjonariuszki, podkom. Katarzyna Pracało oraz mł. asp. Iwona Jarosz, opowiedziały o służbie w Policji, jej ważnej roli oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa.
Dziękujemy za cierpliwość oraz życzliwość.
Katarzyna Madej
Wizyta w Salonie Kosmetycznym ZYRA
- Szczegóły
- Odsłony: 2305
9 października uczennice klas ósmych w ramach przygotowania do wyboru przyszłej szkoły i zawodu, gościły w Salonie Kosmetycznym ZYRA.
O pracy kosmetologa, nowoczesnych metodach w tej dziedzinie, możliwościach i usługach opowiadała właścicielka salonu pani Edyta Dąbal.
Uczennice nie tylko obejrzały salon, ale miały też okazję obserwować przeprowadzane zabiegi. Dowiedziały się również jaką szkołę najlepiej wybrać, aby w przyszłości realizować się w tym zawodzie.
Dziękujemy za wiedzę i miłe przyjęcie.
kl. 8a i 8b
Klasy piąte w Bielinach
- Szczegóły
- Odsłony: 3980
24 września, w słoneczny wtorek klasy piąte wraz z wychowawcami i z nauczycielem biologii powitały jesień w pięknym miejscu dworsko-parkowym w Bielinach. Po przepięknie odrestaurowanych pomieszczeniach XVII wiecznego dworku oprowadzali pracownicy GCK Ulanów. Przybliżony został rys historyczny Bielin i dworu, jak pokazują karty historii często zmieniali się właściciele, jednak najbardziej zasłużeni, o których mieszkańcy Bielin do dziś wspominają to rody Mniszchów i Czartoryskich. Uczniowie nie kryli zachwytu nad pięknym wyposażeniem wnętrz. Bardzo podobały im się meble i piece kaflowe. Atrakcją okazał się koncert fortepianowy na żywo, który zagrała Martyna Łukasiewicz z klasy 5a w pokoju gościnnym, w którym też uczestnicy wysłuchali czytanych bajek. Uczestniczyli w grze terenowej, odkrywając znaki poznawali dzieje dworku. Po zwiedzaniu dworku, alejkami wśród drzew uczestnicy wycieczki udali się na ognisko. Po zaspokojeniu głodu uczniowie podzielili się na grupy, w których zorganizowali sobie atrakcje. Jedni grali w gry planszowe, karty, inni rozmawiali i dyskutowali między sobą. Został rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej. Wszystkim bardzo się podobały zajęcia w terenie i przykro było wracać do domu. Wychowawcy cieszyli się z integracji klas i miłej atmosfery, jaką tworzyła społeczność klas piątych.
Sukces naszych uczniów
- Szczegóły
- Odsłony: 4007
24 września 2024 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. Szkołę Podstawową nr 5 w Nisku reprezentowało dwóch zawodników. Mistrzostwo Województwa w skoku wzwyż zdobył Szymon Nowak, a wicemistrzostwo Województwa w biegu na 60m zdobył Dominik Szwedo.
Zarówno Dominikowi jak i Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Warszawa - szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec"
- Szczegóły
- Odsłony: 3253
Dzień uczestników wycieczki zaczął się o godzinie 5:00. Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem na Starówce i oglądania zabytków, do których należą: Kolumna Zygmunta, ul. Świętojańska, Archikatedra św. Jana, mury miejskie, Rynek Starego Miasta, pomniki Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Następnie spacer Traktem Królewskim: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, kościół św. Krzyża do Grobu Nieznanego Żołnierza, przy którym uczestnicy różnych grup wycieczkowych obserwowali zmianę warty. Później przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego – zwiedzanie ekspozycji jednego z najciekawszych polskich muzeów. Po południu wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. Spacer po cmentarzu wojskowym – miejscu wiecznego spoczynku bohaterów, autora „Kamieni na szaniec” i wielu innych, którzy oddali swe życie w obronie ojczyzny. Przejście Aleją Zasłużonych. Wśród wielu grobów-pomników aktorzy, sportowcy, muzycy, politycy, dziennikarze… Po wizycie na Powązkach przejazd przy najważniejszych miejscach związanych z działalnością Szarych Szeregów, do których należą: Aleja Szucha, Pawiak, Arsenał, Plac Unii Lubelskiej. Wyjazd w drogę powrotną uczniów klas: VIIIa, VIIb i VIIa oraz ich opiekunów: Ewy Kasperek, Ewy Bajek, Bożeny Chylińskiej i Beaty Porcji. Ten długi dzień skończył się o 22.30…
Pomoc dla powodzian
- Szczegóły
- Odsłony: 4221
Gmina i Miasto Nisko wraz z Niżańskim Sztabem WOŚP organizuje zbiórkę na rzecz Powodzian, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich nawałnic w południowo-zachodniej Polsce.
Wśród najpilniejszych produktów, które można przynosić do specjalnie wyznaczonych punktów znajdują się:
- żywność o długim terminie przydatności do spożycia (kasze, makarony, konserwy, cukier, ryż, olej itp.)
- woda butelkowana
- środki czystości (pasty do zębów, mydła, szampony, szczoteczki do zębów itp.)
- środki higieniczne (papier toaletowy, pieluchy dla dzieci, środki higieniczne dla kobiet, chusteczki nawilżane i higieniczne)
- żywność dla dzieci (kaszki, zupki itp.)
- środki czyszczące (płyny, środki odkażające i dezynfekujące itp.)
- nowe koce, pościel i ręczniki
- NIE zbieramy odzieży!
Wszelkie dary można przynosić do specjalnie wyznaczonych miejsc w dni robocze. Są to:
- Miejski Zakład Komunalny w godzinach od 7:00 do 15:00
- Publiczne Szkoły Podstawowe na terenie Gminy i Miasta Nisko:
PSP nr 1 w Nisku, ul. J. Słowackiego 10, od 8:00 do 14:00
PSP nr 5 w Nisku, ul. Tysiąclecia 12 A, od 6:00 do 21:00
PSP nr 4 w Nisku-Podwolinie, ul. Dąbrowskiego 8, od 7:00 do 16:00
PSP nr 3 w Nisku (Warchoły), ul. Piaskowa 15 od 7:00 do 15:00
PSP w Zarzeczu, ul. Mickiewicza 45 od 7:30 do 15:00
PSP w Nowosielcu, Nowosielec 134, od 7:30 do 15:00?
- Domy Kultury:
Dom Kultury w Nowosielcu od 8:00 do 16:00
Dom Kultury w Zarzeczu od 8:00 do 16:00
- Domy Ludowe:
Dom Ludowy w Wolinie w poniedziałki, środy i piątki od 8:00 do 10:00
Dom Ludowy w Nowej Wsi od 15:00 do 17:00
Dom Ludowy w Kończycach od 16:00 do 18:00
- Budynek przy stadionie w Racławicach od 17:00 do 18:00
- Sklepy w godzinach otwarcia:
Delikatesy nr 6 ul. Rzeszowska;
Sklep Nabiałowy PSS nr 7 ul. Plac Wolności;
Sklep w Domu Handlowym ul. Mickiewicza;
Sklep Ogólnospożywczy Alicja Madej ul. Plac Wolności 8;
Sklep Chemiczno-Gospodarczy Alicja Madej ul. Plac Wolności;
Warzywna Budka Danuta Król ul. Podoficerska
Za wszelkie dary serdecznie dziękujemy!!!
Bezpieczna droga do szkoły
- Szczegóły
- Odsłony: 4115
6 września w naszej szkole we współpracy z KPP w Nisku została przeprowadzona akcja informacyjno-profilaktyczna: „Bezpieczna droga do szkoły”. Panowie policjanci omówili z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich najważniejsze zasady jakie obowiązują pieszych i rowerzystów na drodze.
Policja przypomina, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Jako rodzice i kierowcy pamiętajmy by zachować wzmożoną ostrożność prowadząc auta szczególnie w okolicach szkół. Założeniem akcji jest również to, że w pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwrócą uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszaniu prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.
Katarzyna Szarek
Katarzyna Kozak
Jubileusz 25 - lecia szkoły
- Szczegóły
- Odsłony: 4542
2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Był to dla naszej społeczności szkolnej niezwykły dzień. Świętowaliśmy jubileusz 25-lecia powstania szkoły. Uroczystość stała się okazją do tego, aby przeszłość spotkała się z teraźniejszością. Z jednej strony bowiem zostały obudzone i przywołane wyjątkowe wspomnienia u wszystkich tych, którzy pamiętają jeszcze początki jej powstawania, z drugiej natomiast, młodym pokoleniom można było przybliżyć jej bogatą historię. Trudno bowiem pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym zostawia się część swojego życia.
Uroczystość została zainaugurowana Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Nisku, a część artystyczną zaprezentowano zaproszonym gościom, nauczycielom, rodzicom i uczniom w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wśród przybyłych gości był Pan Burmistrz Gminy i Miasta Nisko dr Konrad Krzyżak, Zastępca Burmistrza Pan Adam Sikora, członkowie Prezydium Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.
Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Gorczyca, która powitała zaproszonych gości, rodziców i przede wszystkim uczniów, którzy świętując jubileusz, rozpoczynają nowy rok szkolny. Do życzeń dołączyli się Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Pan dr Konrad Krzyżak i Zastępca Burmistrza Pan Adam Sikora.
Uroczystość była okazją do zaprezentowania talentów muzycznych, recytatorskich, literackich i wokalnych naszych podopiecznych. Uczniowie przypomnieli sobie historię naszej szkoły. Ozdobą akademii były występy chóru szkolnego, instrumentalistów oraz popisy wokalne i taneczne najmłodszych uczniów.
Mamy nadzieję, że Święto Szkoły stało się okazją do wspólnego przeżywania, poznawania
i jednoczenia się wokół wartości, które są uniwersalne.
Wszystkim młodym artystom gratulujemy, a tym którzy wspierali nas w tym przedsięwzięciu, serdecznie dziękujemy.
- Uczniom z chóru szkolnego pod kierownictwem pana Henryka Rzucidło.
- Instrumentalistom: Benicie Sikorze, Gabrieli Hanus, Magdalenie Drąg, Julii Przywara, Lenie Siek.
- Recytatorom pod opieką pani Małgorzaty Marchut.
- Pani Ewie Bajek za wspaniałą dekorację.
- Klasie I c pod opieką pani Eweliny Żurawicz za piękną piosenkę „Polak mały”.
- Przedszkolakom pod opieką pani Małgorzaty Wór za piękny układ choreograficzny
z biało-czerwonymi szarfami. - Pani Ewie Kasperek, pani Barbarze Mierzwie, panu Wiesławowi Gołąbkowi, pani Barbarze Filiks, pani Beacie Porcji, panu Dominikowi Maślach za pomoc przy organizacji uroczystości.
Pożegnanie absolwentów klas ósmych
- Szczegóły
- Odsłony: 4421
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.
Jan Twardowski
W czwartek 20 czerwca 2024 r. ósmoklasiści oficjalnie pożegnali się z naszą szkołą.
Podczas uroczystego apelu najlepszym absolwentom wręczono nagrody i wyróżnienia, a ich rodzicom - listy gratulacyjne.
Uczniowie klas ósmych zaprezentowali ostatni w murach naszej szkoły program artystyczny, w którym podziękowali całemu Gronu Pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata.
Uroczystą akademię zaszczycił swoją obecnością Wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko pan Adam Sikora.
Życzymy wszystkim absolwentom wielu sukcesów, mądrych decyzji oraz spełnienia marzeń. Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie wyniesione z naszej szkoły, będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji. Do zobaczenia gdzieś w dorosłości…
Wychowawcy klas 8a i 8b
Udanych wakacji...
- Szczegóły
- Odsłony: 6042
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klas IV-VII
- Szczegóły
- Odsłony: 5326
21 czerwca o ósmej rano uczniowie w odświętnych strojach zebrali się na wyjątkowej uroczystości - zakończeniu roku szkolnego. Słowem i piosenką podsumowali mijający rok, podziękowali za pracę pani Jolancie Szarek - nauczycielce matematyki, życzyli Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom oraz rodzicom uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego najlepszego, bo jak mawia klasyk:
"Nie możemy dać swemu życiu więcej dni,
ale możemy dać swoim dniom więcej życia.”
Oby takich dni było jak najwięcej.
Ewa Kasperek, Katarzyna Madej
Podziękowanie
- Szczegóły
- Odsłony: 6009
Po raz drugi nasza placówka zorganizowała zbiórkę sprzętu sportowego pod nazwą "Podaj piłkę" dla podopiecznych domu dziecka "Nasz Dom Dzieciątka Jezus" w Rudniku nad Sanem. Dzięki hojności dzieci i rodziców oraz firmy Superior Industries Production Poland sp. z o.o., a także ogromnemu zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego, wychowawców i nauczycieli przekazaliśmy akcesoria sportowe tj. piłki, gry terenowe, paletki, skakanki, obręcze itp. Tym samym Dzień Dziecka uczyniliśmy w rudnickiej placówce szczęśliwym dniem, za co otrzymaliśmy piękne podziękowanie.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- Szczegóły
- Odsłony: 5600
20 czerwca 2024r. godz. 17.00
Klasy ósme
21 czerwca 2024r.
Godz. 8.00
Klasy 4-7 w wykuszu szkoły, później w salach lekcyjnych
Godz. 9.00
Msza św. dla uczniów całej szkoły
Godz. 10.00
Klasy 1-3 w salach lekcyjnych
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
- Szczegóły
- Odsłony: 5877
„Małoletni, Małoletni lecz dojrzalsi ponad wiek, są nam wzorem jak z honorem wejść w XXI wiek”
Te słowa były aktualne dla młodzieży przełomu XX i XXI wieku, ale również dzisiaj młodzi ludzie mogą inspirować się wartościami ważnymi dla Małoletnich. Maksyma „dzieci marszałka Józefa Piłsudskiego” jest nadal aktualna. To wartości uniwersalne i ponadczasowe.
13 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za osiągnięcia i udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Podoficerskiej Szkole Piechoty dla Małoletnich w Nisku. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy IV - VI i klasy VII – VIII.
Zwycięzcy konkursu w kategorii IV – VI:
- Adam Dziedzic z kl.VI a – I miejsce
- Benita Sikora z kl. V a – II miejsce
- Szymon Hasiak z kl.VI a – III miejsce
Zwycięzcy konkursu w kategorii VII – VIII
- Grzegorz Łój z kl. VII a
- Wiktoria Loryś z kl. VII a i Piotr Tkaczyk z kl. VII a
- Adam Antosiewicz z kl. VIII a
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Marchut, Sylwia Hetnar
Informacja
- Szczegóły
- Odsłony: 7096
Czwartaczki z "5" w Zamościu
- Szczegóły
- Odsłony: 6434
4 czerwca klasy wraz z wychowawcami i panią pedagog udały się na wycieczkę do Zamościa – miasta zwanego „perłą renesansu”. Swoją przygodę rozpoczęliśmy u podnóża fortyfikacji obronnej, jaką była Twierdza Zamość. Na parkingu grupę powitała przesympatyczna pani przewodnik Alina Nagowską, która przez kilka lat uczyła w naszej szkole języka polskiego.
Bramą Lwowską udaliśmy się do obozu wojskowego w Nadszańcu, gdzie pomagaliśmy uzbroić armatę, a certyfikat puszkarza otrzymał Dawid z klasy 4b. Było to niezapomniane doświadczenie, które dostarczyło wielu emocji i adrenaliny, a co niektórych na moment ogłuszyło. Następnie przeszliśmy się na Rynek Wielki, gdzie dowiedzieliśmy się, że oprócz niego w Zamościu znajduje się również Rynek Solny oraz Wodny. Spacerowaliśmy przed Ratuszem, z którego podobnie jak w Krakowie, wybrzmiewa hejnał, z tą różnicą, że w Zamościu odgrywany jest tylko na trzy strony świata. Na Rynku Wielkim, podziwialiśmy piękne ormiańskie kamienice. Udaliśmy się pod Pałac Zamoyskich oraz do Katedry, podziwiać jej piękny wystrój oraz sklepienie pokryte rozetami. Przy bramie Szczebrzeszyńskiej dowiedzieliśmy się skąd wzięło się powiedzenie „Szwedzki stół”. Pani Alina pokazała nam domy, w których mieszkali Bolesław Leśmian i Marek Grechuta.
Pogoda była dla nas bardzo łaskawa, nie padało, a nawet, po smacznym obiedzie i przemieszczeniu się do ZOO towarzyszyło nam słońce. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz. Podziwialiśmy różne rodzaje małp, puchaczy i mniejsze oraz większe dzikie „koty”. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w ZOO mogliśmy je oglądać na wyciągnięcie ręki. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska wielu gatunkom ptaków. Podziwiać dostojność żyraf, zgrabność kozic i sympatycznego niedźwiadka. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. Jesteśmy przekonani, że wiadomości, które zdobyliśmy na trwale zapiszą się w naszej pamięci. Zmęczeni ale szczęśliwi, wróciliśmy do Niska, gdzie czekali na nas rodzice.
Nasi uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym „Gdyby Nisko miało zamek…”
- Szczegóły
- Odsłony: 4952
Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zorganizowało konkurs plastyczny pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasto Nisko pt. „Gdyby Nisko miało zamek…”. Na konkurs wpłynęło ogółem 166 prac od przedszkolaków i uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy i miasta.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie są zdobywcami nagród i wyróżnień, które 1 czerwca 2024r., w Parku Miejskim, na imprezie okolicznościowej z okazji Dnia Dziecka, wręczył im Burmistrz Gminy i Miasta Nisko pan Konrad Krzyżak.
W kategorii I (do lat 7)
wyróżnienie otrzymał TOBIASZ KIERWICZ gr. 0b
W kategorii III (od lat 12 do 15)
II miejsce – JULIA DZIECHCIARZ kl. 7a
Wyróżnienie - MARTA MAZIARZ kl. 6b
NAGRODĘ SPECJALNĄ BURMISTRZA GMINY I MIASTA NISKO otrzymał DOMINIK TUREK z kl. 2a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Ewa Bajek
Sukces naszego ucznia
- Szczegóły
- Odsłony: 6817
W dniu 04.06.2024 r. w Zespole Szkół w Jeżowem został rozstrzygnięty XIII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej pt. " Gdy słowa dojrzewają".
Głównym patronatem konkursu był Starosta Niżański Robert Bednarz, a także ogólnopolski kwartalnik literacko - artystyczny " Fraza" w Rzeszowie i Stowarzyszenie Literackie " Witryna" ze Stalowej Woli. W tym roku do konkursu przystąpiło 58 uczestników, którzy nadesłali swoje prace w dwóch kategoriach literackich: prozatorskiej lub poetyckiej. Wśród laureatów tegorocznego konkursu jest Tomasz Matejkowski uczeń z klasy V b, który za swoją pracę w kategorii proza, został wyróżniony przez jury.
Jesteśmy dumni z Tomka, ponieważ znalazł się wśród wyróżnionych osób, mimo, że konkurs był adresowany do uczniów z klas VI - VIII.
Gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka klasy 6b i 7a
- Szczegóły
- Odsłony: 6441
Utworzone niedaleko Rzeszowa Podkarpackie Centrum Nauki ŁUKASIEWICZ to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. To wyjątkowe miejsce odwiedzili uczniowie klasy VIb i VIIa wraz z paniami Ewą Bajek, Ewą Kasperek i panem Piotrem Warchołem 29 maja br.
Po nauce przyszedł czas na zabawę. Park Trampolin GRAWITACJA to forma rozrywki, która pozytywnie wpływa na nastrój, a przy tym poprawia ogólne samopoczucie, kształtuje kondycję i sylwetkę. W tym miejscu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od wieku, czy umiejętności sportowych…. I tak też radośnie i wesoło odnaleźli się tu uczestnicy wycieczki. A potem już tylko posiłek i powrót do Niska.
Powiatowy konkurs z języka angielskiego
- Szczegóły
- Odsłony: 6468
11 kwietnia 2024 w PSP im. Św. Stanisława Kostki w Zarzeczu odbył się konkurs z języka angielskiego w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 4-6 i 7-8. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Nisko. Nasza uczennica Oliwia Hadała z klasy 6b zajęła II miejsce w kategorii klas 4-6 i zakwalifikowała się do kolejnego etapu: „The World of English 2024” - Powiatowy konkurs z języka angielskiego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z całego powiatu niżańskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki a konkurencja szczególnie mocna. Oliwia zajęła 6 miejsce w kategorii dla klas 4-6.
Cieszymy się i bardzo serdecznie gratulujemy Oliwii powyższych osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów!
Kangur Matematyczny
- Szczegóły
- Odsłony: 6634
21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w którym wzięło udział 40 uczniów.
Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Maluch:
- Dyba Joanna z klasy 3 b
- Ludian Olaf z klasy 3 a
Beniamin:
- Kobylarz Julia z klasy 5 b
- Trawiński Jakub z klasy 5 a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególnie Joannie, Olafowi, Julii i Jakubowi. Życzymy dalszych sukcesów.